خانه / امتحانات نهایی / ترمیم نمره امتحان نهایی زبان انگلیسی پایه دوازدهم

ترمیم نمره امتحان نهایی زبان انگلیسی پایه دوازدهم

با توجه به اینکه همه امکان ترمیم دروس برای یک بار را دارند تا معدل و ضریب آن را برای قبولی در رشته های خوب و دانشگاه های برتر ارتقأ دهند, بهترین روش برای ترمیم نمره امتحان نهایی زبان انگلیسی پایه دوازدهم را می نویسم تا شاید راه گشای شما باشد.

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

  • در امتحان نوبت دوم زبان انگلیسی سال دوازدهم، بخش شنیداری به صورت سراسری و در همان روز آزمون نهایی و در ابتدای آن برگزار می شود. 9 نمره از آزمون شامل این بخش می شود. چهار نمره در قالب حداکثر دو متن منتخب از کتاب درسی و پنج نمره متون شنیداری خارج از کتاب شامل حداکثر سه متن کوتاه. متن های شنیداری باید درسطح کتاب درسی باشند.
  • 6 نمره مربوط به بخش واژگان است.ابتدا کتاب درسی دانش آموز و کار را خط به خط برای خود چند بار ترجمه کنید و کلمات دشوار را برای خود با مارکر متمایز کنید. در فواصل مختلف روی این کلمات تمرین کنید تا وارد حافظه بلند مدت شود.
  • 7 نمره مربوط به بخش گرامر یا دستور زبان است. از جزوات, فیلم ها یا مقالات ساده برای بخش گرامر کمک بگیرید تا بتوانید نمونه سوالاتی که در کتاب دوازدهم آمده را درک کنید و از پس نمونه سوالات تستی و تشریحی بر بیایید.
  • 8 نمره به بخش مهارت نوشتاری یا writing اختصاص دارد.
  • 10 نمره به بخش خواندن یا درک مطلب اختصاص یافته است که 4 نمره از آن به متون کتاب درسی و 6 نمره از آن به متون خارج از کتاب درسی ولی در سطح کتاب آورده می شود.

بهترین منابع برای ترمیم نمره امتحان

بهترین منبع برای تمرین سوالات امتحان نهایی سال های قبل است که به دو شکل موضوعی و کامل در اختیار شما و فروشگاه سایت موجود است. نقاط ضعف خود را روی این آزمون ها پیدا کنید و روی این بخش ها تمرین کنید. بعد از تمرین روی سوال های امتحانات سال های قبل می توانید آزمون شبیه ساز نیز تمرین کنید.

یکی از محصولات واجب برای شما به همراه رفع اشکال رایگان پک زیر می باشد. این جزوه شامل 16سری سوال امتحان نهایی با پاسخ تشریحی تا سال 1402 است😍. با تمرین روی این جزوه خیال خود را از گرفتن بهترین نمره در امتحان نهایی راحت کنید.

مجموعه سوالات امتحانات نهایی زبان انگلیسی دوازدهم، سوالات امتحان نهایی زبان دوازدهم
ترمیم نمره
کامل ترین مجموعه سوالات امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم با پاسخ تشریحی

برای کسب بهترین نمره در امتحان دبیرستان انگلیسی یا ترمیم آن، می توانید این نکات را دنبال کنید:

1. زود شروع کنید: هر چه زودتر آماده سازی امتحان خود را آغاز کنید تا زمان کافی برای مرور تمام مطالب داشته باشید.

2. به طور گسترده بخوانید: برای بهبود دایره لغات و مهارت های درک مطلب، متون مختلف مانند رمان، مقاله و مقاله بخوانید.

3. به طور منظم بنویسید: نوشتن انواع مختلف انشا و پاسخ به سوالات را تمرین کنید تا با قالب و سبک مورد انتظار در امتحان راحت باشید.

4. مقالات گذشته را مرور کنید: برگه های امتحان قبلی را مرور کنید و طرح نمره گذاری را مطالعه کنید تا بفهمید در امتحان از شما چه انتظاری می رود.

5. روی دستور زبان تمرکز کنید: مطمئن شوید که قواعد گرامری را به خوبی درک می کنید، زیرا این به شما کمک می کند از اشتباه در نوشتن و درک مطلب جلوگیری کنید.

6. به دنبال بازخورد باشید: از معلم یا معلم خود بخواهید کار شما را مرور کند و مواردی را که نیاز به بهبود دارند برجسته کند.

7. زمان خود را مدیریت کنید: تکنیک هایی را برای مدیریت موثر زمان خود در طول امتحان ایجاد کنید، مانند اختصاص زمان تعیین شده برای هر سوال.

به یاد داشته باشید، ثبات و تمرین، کلید رسیدن به نتایج و نمره خوب است.

کتاب جامع زبان انگلیسی دوازدهم
آموزش، درسنامه و تمرین برای گرفتن بهنریم نمره برای نهایی و کنکور

🔹نکات مهمی که راجع به نهایی ها باید بدونید :

🔸هیچ بخش از کتاب درسی را حذف نکنید.

🔹به تیترها، توضیحات، متن درس، مثال‌ها، پرسش‌ها، تمرین‌های داخل و پایان فصل‌ها، خود را بیازماییدها، به همراه نمودارهای مربوط و توضیحات زیر شکل‌ها و نمودارها توجه دقیق داشته باشید. کتاب درسی را با دقت بخوانید.

🔹همه چیزها را در درجه اول درک کنید بعد بخاطر بسپارید. حفظ کردن صرف برای قالب جدید سوالات نهایی جواب نمی‌دهد.

🔸معمولاً در سال‌های گذشته تیپ و نوع سوالات، تکرار شونده بوده و تقریبا قالب مشخصی داشتند و معمولا اگر کسی نمونه سوالات سال‌های گذشته را مرور و حل می‌کرد، نمره قابل قبولی کسب می‌کرد. این امر باعث شده بود دانش‌آموزان تمایل زیادی به مطالعه کامل کتاب درسی و یادگیری مفاهیم نداشته باشند. تنها روی قالب های تکراری سوالات سوالهای قبل تمرکز نداشته باشید.

⚠️ سیاست این است که دانش‌آموز نتواند تنها با حل سوالات پر تکرار نمره مطلوب کسب کنند. با انواع قالب‌های سوال از یک مطلب آشنا شوید و منتظر قالب‌های جدید سوال هم باشید.

🔹منتظر یک یا دو سوال از ترکیب مفاهیم باشید. توجه داشته باشید این نوع سوالات حجم زیادی از سوالات را تشکیل نخواهند داد.

🔹اغلب سوالات در سطح متوسط و چند سوال در سطح دشوارتر (ممکن است یک یا دو یا سه سوال) طرح می‌شوند.

🔸علاوه بر مهارت دقیق‌خوانی در هنگام پاسخ، به مهارت‌های نوشتاری هم توجه کنید. به کلید واژه‌ها،ترتیب و توالی جملات و نتیجه‌گیری در نوشتن پاسخ‌ها توجه داشته باشید.

🔹در سال ۱۴۰۳ کمی به سطح دشواری آزمون‌ها افزوده خواهد شد، قطعا میانگین معدل در کشور پائین‌تر خواهد شد اما نگران این موضوع نباشید. چون در تبدیل نمره خام (صفر تا ۲۰) به نمره تراز نهایی و اعمال سهمیه، این مساله مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

🔹پس از هر امتحان، برگه‌های پاسخ اسکن شده توسط دو مصحح بدون اطلاع از نمرات داده شده طرف مقابل از استان دیگر تصحیح می‌شود و اگر تفاوت نمره این دو کمتر از یک نمره باشد، میانگین آن منظور می‌شود و در غیر این صورت برگه توسط مصحح سوم تصحیح می‌شود. بارم‌بندی هر بخش یک سوال ماشینی مشخص می‌شود و برگه‌ها بر این اساس تصحیح می‌شوند و جمع نهایی نمرات الکترونیک انجام می‌شود.

🔸در سال۱۴۰۳ تصحیح دستی-الکترونیک انجام می‌شود و تمام الکترونیک نخواهد بود. 

🔹سوالات نهایی برای همه دانش‌آموزان، کشوری و یکسان است اما نمرات حاصل بر اساس هر سهمیه جداگانه تراز نهایی می‌شود.

آپارات، آیلتس، کلمات ناآشنا
کانال آموزشی آپارات ما
خودم 4
کلاس های آنلاین آیلتس، سلپیپ و مکالمه با استاد فراهانی ( تماس با پشتیبانی )
youtube logo 2
کانال یوتوب استاد فراهانی

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

حتما ببینید

چگونه امتحان زبان انگلیسی دهم را بیست بگیریم؟

درود به شما دانش آموزان و والدین عزیز پایه دهم 🌹 در این نوشته بررسی …

4 نظرات

  1. وقت گذاشتین و قدم به قدم راهنمایی کردین،متشکرم

  2. عالی بود استاد👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!