خانه / امتحانات نهایی / آزمون شنیداری زبان دوازدهم

آزمون شنیداری زبان دوازدهم

باید اقرار کنیم که بخش شنیداری آزمون زبان دوازدهم از استرس زا ترین قسمت های امتحان زبان برای دانش آموزان نسبتا ضعیف است. به طور کلی امتحان نهایی دوازدهم 40 نمره دارد. این بخش از امتحان نهایی دوازدهم دارای 3 قسمت است و حدود 9 نمره از 40 نمره امتحان زبان انگلیسی را شامل می شود.

شاید بخش شنیداری از سخت ترین قسمت ها برای دانش آموزان و داوطلبان آزمون های مختلف است. باید روی این بخش نیز تمرین کرد تا نمره خوبی را کسب کرد. همواره به دنبال تفاوت آفرینی باشید و باید برای قبولی در بهترین رشته ها با دیگران متفاوت باشید.

برای موفقیت در این بخش و گرفتن نمره کامل باید مقاله انواع فایل های شنیداری سایت را مطالعه کنید و بعد تمرین روی این بخش را آغاز کنید.

روش کار با فایل های صوتی آزمون دوازدهم

ابتدا باید روی دکمه های رنگی کلیک کرده، متن کامل سوالات را دانلود و پرینت بگیرید و بعد فایل های صوتی را به ترتیب پخش کنید و به سوالات پاسخ دهید.

همواره به یاد داشته باشید که منبع اصلی طرح سوال امتحان نهایی خود کتاب دوازدهم است. ابتدا متن کتاب درسی را به طور کامل و خط به خط مطالعه کنید و بعد از یادگیری کلمات و سر فصل های گرامری تمرین روی نمونه سوالات امتحان نهایی را آغاز کنید تا نقاط ضعف را پیدا کنید. مرحله بعدی تمرکز روی نقاط ضعف و تمرین نمونه سوالات امتحانات نهایی دوازدهم است تا بهترین نمره را کسب کنید.

از خوبای سایت جهت ترمیم و ارتقای معدل دوازدهم👇👇

تمرین سوالات امتحانی زبان انگلیسی دوازدهم
سوالات امتحان نهایی زبان پایه دوازدهم با تفکیک درس به درس

نوبت کیا:

بنده توصیه می کنم در خصوص بخش شنیداری (لیسنینگ) ابتدا فایل صوتی یکی از امتحانات نهایی دوازدهم سال قبل را گوش بدهید و متن نوشتاری آن را هم جلوی دست بگذارید تا وقتی می شنوید بفهمید سؤالاتش در چه سطحی است. سطح سوالات شنیداری پایه دوازدهم در حد ساده هستند اما اکثر مدارس دستگاه پخش با کیفیت ندارند و اکثراً همکاران عزیز آن ها را می خوانند.

به این نکته توجه کنید که پنج متن داریم و باید مراقب باشید که سه بار متن اول را میخوانند. بعد سه بار متن دوم و همینطور تا متن پنجم. خیلی از بچه‌ها وقتی یکبار متن اول را میخوانند و بار دوم به سراغ آن متن بروند ، بچه‌ها میرن سراغ سؤالات متن دوم می روند و این باعث گیج شدن دانش آموزان میشود و ممکن است دیگر تا آخر بخش شنیداری متوجه نشود که فایل صوتی کدام قسمت را می خواند. پس باید مراقب بود که هر متن سه بار خوانده میشود و بعد به سراغ متن دوم میرویم.

داخل فایل های صوتی گفته نمی شود که کدام متن را می خوانند. بنابراین بهتر است فایل صوتی بخش شنیداری یکی از آزمون های سالهای قبل را گوش بدهید. نکته بعدی اینکه دو یا سه تا از متن ها از قسمت لیسنینگ کتاب درسی دوازدهم آورده می شود.

نکته آخر هم اینکه فرض کنید دستگاه پلیر بی کیفیت باشه و همکاری هم در آنجا نباشد تا آن را برای شما بخواند. البته احتمال آن بسیار کم است. در این صورت هم باز می توانید به برخی از سوالات شنیداری ( لیسنینگ ) حتی بدون فایل صوتی و صرفاً با معلوماتی که از مطالعه کتاب درسی دوازدهم بدست آورده اید جواب دهید. موفق باشید.

سخن آخر

امیدواریم با مطالعه این مطلب پاسخ سؤالات خود را در مورد بخش شنیداری (لیسنینگ ) امتحان نهایی پیدا کرده باشید و بتوانید نمره خوبی را در این امتحان مهم بگیرید

youtube logo 2
کانال یوتوب استاد فراهانی
آپارات، آیلتس، کلمات ناآشنا
کانال آپارات ما را نیز دنبال کنید.
خودم 4
کلاس های آنلاین آیلتس، سلپیپ و مکالمه با استاد فراهانی ( تماس با پشتیبانی )

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

حتما ببینید

خیال پردازی هنگام مطالعه کردن

یکی از مشکلات دوران تحصیل یا آزمون ها برای دانش جویان یا دانش آموزان خیال …

2 نظرات

  1. کمان عبد اصفهانی

    استاد دم شما گرم عجب وبسایتی زدین من که خیلی استفاده کردم به خصوص جزوه تفکیک سوالات دوازدهم. تشکررررر زیاد❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!