خانه / یازدهم / ترمیم نمره زبان انگلیسی یازدهم

ترمیم نمره زبان انگلیسی یازدهم

با سلام خدمت یازدهمی های عزیز و والدین محترم، در این نوشته روش های بهبود و ترمیم نمره زبان انگلیسی یازدهم را به شما گوش زد می کنم تا با نمره عالی و خیالی آسوده به مقطع بعدی بروید. ما هم در این مسیر کنار شما هستیم و آنچه که می دانیم را به شما منتقل خواهیم کرد تا بتوانیم قدم کوچکی در این مسیر برای شما برداریم.

همانطور که می دانیم معدل دبیرستان بسیار مهم شده و ضریب آن که بسیار زیاد است نیز در قبولی دانشگاه بسیار اثر گذار گردیده است. اگرچه امکان ترمیم نمره هر درس برای یک بار وجود خواهد داشت ولی باید تیر اول را به هدف زد. لذا در درس زبان انگلیسی چند نکته ای را به شما می گویم که در صورت انجام آن نمره عالی کسب خواهید کرد.

بودجه بندی امتحان زبان انگلیسی یازدهم

قبل از هرچیز باید با بودجه بندی سوالات امتحانی زبان انگلیسی آشنا شویم. بعد برای هر بخش به طور کامل تمرین کنیم و انواع تمرین ها را بررسی کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

بخش شنوایی یا شنیداری

بخش اول امتحانات زبان انگلیسی و چالش برانگیز ترین بخش برای دانش آموزان ضعیف آزمون شنیداری است. در این بخش مکالماتی کوتاه یا بلند، سخنرانی یا خواندن متن در قالب چند بخش از بلندگو پخش شده و زمانی برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به هر بخش به صورت مکتوب داده می شود. باید با انواع سوالات و روش پاسخ گویی به آن ها آشنا شد تا نمره آن را به طور کامل بگیریم. در سایت مقاله ای با نام آزمون های شنیداری برای این بخش نوشتم و باید به طور کامل آن را مطالعه کنید.

گرامر یا دستور زبان

در بخش گرامر امتحان انواع سوالات از قبیل چهار گزینه ای، پر کردن جاهای خالی، پاسخ تشریحی، مرتب کردنی، نوشتن و تغییر جملات و… روبه رو هستیم و باید برای هر نوع از قبل تمرین کرده باشیم. با توجه به اینکه اصول پاسخ دادن به سوال های گرامری یکسان است وجود کلمات مختلف در سوال ها تاثیر ندارند. سر فصل های اسامی قابل و غیر قابل شمارش, حال کامل , اسم مصدر را با دقت مطالعه و تمرین کنید.

واژگان

در این بخش نمونه سوالات موجود در کتاب دانش آموز و کار می تواند به عنوان الگو مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین انواع متنوعی از سوال های چهارگزینه ای، پر کردن جاهای خالی، مرتب کردنی، تصویر و … مطرح می شوند که با توجه به آسانی باید نمره آن ها را به طور کامل کسب کنید.

مهارت نوشتاری

تمرینات موجود در کتاب کار یا دانش آموز می توانند الگوی خوبی برای بخش نوشتاری در امتحان باشند.

درک مطلب یا مهارت خواندن

در این بخش از آزمون یک یا دو متن آورده می شود که یکی از آن ها معمولا از کتاب درسی و در سطح معلومات دانش آموزان و متن دیگر می تواند خارج از کتاب درسی باشد. .باید به سوالات این بخش که چهارگزینه ای، تشریحی یا غلط و درست می باشند پاسخ دهید. ابتدا باید متن را خیلی سریع از رو بخوانید و زیر کلمات مهم آن خط بکشید. نوع سوال را بخوانید و جای آن در متن را پیدا کنید. به هیچ وجه سوالات درک مطلب را بدون پاسخ رها نکنید.

آپارات، آیلتس، کلمات ناآشنا
کانال آموزشی آپارات ما

جمع بندی

  1. مطالعه متن کتاب درسی زبان انگلیسی یازدهم، تمرین ها و تلاش برای ترجمه کردن آن ها .
  2. مطالعه جزوات یا مشاهده فیلم های آموزشی گرامری مربوط به کتاب زبان یازدهم ( اسامی قابل و غیر قابل شمارش, حال کامل , اسم مصدر و …)، تمرین روی نمونه سوال های کتاب درسی و امتحانات گذشته مدارس یا جزوه استاد.
  3. بررسی امتحانات نهایی یا نوبت اول سال های قبل مدارس برای پیدا کردن نقاط ضعف و رفع اشکال آن به صورت حضوری یا آنلاین توسط اساتید خوب و دارای رزومه تدریس برای امتحانات.
  4. حل نمونه سوالات نهایی سال های گذشته یا شبیه ساز برای کسب بهترین نمره.

بهترین منابع مطالعاتی زبان انگلیسی یازدهم

سوالات نهایی زبان انگلیسی یازدهم
سوالات امتحانی زبان انگلیسی خرداد ماه یازدهم با پاسخ تشریحی
واژه نامه زبان انگلیسی پایه یازدهم
جزوه سوالات نهایی پایه یازدهم با پاسخ
youtube logo 2
کانال یوتوب ما را دنبال کنید.
خودم 4
کلاس های آنلاین آیلتس، سلپیپ و مکالمه با استاد فراهانی ( تماس با پشتیبانی )

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

2 نظرات

  1. حمید سالو

    مطالب سایت شما واقعا عالی است . من دانشجو هستم و به همه بستگان دبیرستانی سایت شما را معرفی کردم. برادرم یازدهم است و پک سوالات را برای امتحان تهیه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!