خانه / مشاوره / درمان نا امیدی

درمان نا امیدی

ناامیدی در حقیقت احساس ناراحتی از برآورده نشدن انتظار یا امید به اتفاق افتادن چیزی است یا حاصل اتفاق افتادن ناگهانی چیزی ناگوار است. نا امیدی قسمتی غیر قابل اجتناب در زندگی است. طلاق، از دست دادن عشق، یک بیماری جدی، از دست دادن شغل، رد شدن در یک آزمون مصاحبه کاری، رد شدن در آزمونی که مدت ها برای آن مطالعه کردید یا بازنده شدن در یک مزایده یا شرط بندی می توانند دلایل نا امیدی باشند.

افسردگی و نا امیدی می تواند تاثیر قابل توجهی در مطالعه داشته باشد. برای کسانی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند مهم است که در مورد عملکرد تحصیلی خود مراقبت بیشتری داشته باشند. افسردگی می تواند تمرکز، به خاطر سپردن اطلاعات و تکمیل تکالیف را دشوار کند. به‌علاوه، دانش‌آموزان مبتلا به افسردگی ممکن است برای ایجاد انگیزه در خود مشکل داشته باشند یا ممکن است تحت فشار کاری قرار بگیرند.

اگر دانش‌آموزان با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، چه از طریق خدمات مشاوره‌ای که توسط مدرسه آنها ارائه می‌شود یا به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشند، بسیار مهم است. برخی از استراتژی‌هایی که می‌توانند به دانش‌آموزان مبتلا به افسردگی کمک کنند عبارتند از: ایجاد یک برنامه مطالعه، تقسیم وظایف به قطعات کوچک‌تر و قابل کنترل و تماس با دوستان یا خانواده برای حمایت. علاوه بر این، استراحت و درگیر شدن در مراقبت از خود می تواند به مدیریت علائم افسردگی و بهبود رفاه کلی کمک کند. با این حال، تجربه هر دانش آموز با افسردگی منحصر به فرد است، و مهم است که آنچه را که برای آنها بهتر است پیدا کنید.

باید با مشاوره و شناخت فرد، راه های درست را پیدا کرد زیرا موضوعی نیست که به سادگی بتوان از عهده آن برآمد. در این مقاله به طور خلاصه چند راه کار را به شما ارایه می دهم. برای درمان آن راه کارهای مختلفی وجود دارد.

youtube logo 2

مراحل نا امیدی

بسیار جالب است که بدانید که نا امیدی طی چند مرحله به وجود می آید. انکار، عصبانیت، چانه زدن، افسردگی و پذیرش مراحل به وجود آمدن آن می شود.

روش های درمان

1- با خود مهربان باشید و اتفاقات خوب و بد را بپذیرید.

2- محیط خانه را شاد کنید.

3- برنامه ریزی داشته باشید.

4- تفریحات سالم برای خود ایجاد کنید. مراقب سلامتی جسم و ذهن خود باشید.

5- گل و گیاه را وارد محل زندگی کنید.

6- با دوستان پر انرژی و مثبت اندیش ارتباط بگیرید.

7- آدم های سمی را از زندگی خود دور کنید و اطراف خود را با آدم های خوب پر کنید.

8- موسیقی دلخواه خود را پیدا کنید و گاهی لذت ببرید.

9- حضور در کلاس های اساتید شاد و انرژی بخش و برگشت به زندگی عادی.

10-عبادت و ذکر نام پروردگار.

آپارات، آیلتس، کلمات ناآشنا

نتیجه گیری

با توجه به روش هایی که گفته شد هر کسی می تواند روشی را برای خود انتخاب کند تا نا امیدی را از بین ببرد. نا امیدی می تواند ریشه و علت تنبلی و بی انگیزگی باشد.

نا امیدی

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

حتما ببینید

کاربردهای زبانی کنکور زبان

یکی از مهمترین بخش ها در آزمون های زبان انگلیسی ( آیلتس، تولیمو، تافل، کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!