خانه / مشاوره / کجا درس بخوانیم؟

کجا درس بخوانیم؟

کجا درس بخوانیم و محل مناسب برای درس خواندن همواره یکی از مهم ترین و چالش برانگیز ترین موضوعات هنگام تحصیل است. اغلب کسانی که در آزمون ها موفق هستند محیط مناسبی برای درس خواندن داشتند.

از نطر تیم آموزشی ما مطالعه کردن در محیط های سلوغ مانند پارک یا پانسیون های مطالعاتی را اصلا پیشنهاد نمی دهد و مطالعه در مکان خلوت و به دور از استرس و دوستان را به عنوان بهترین محل به شما پیشنهاد می کنم. در این مقاله بهترین نکات جهت پیدا کردن یک محل مناسب برای مطالعه را به شما پیشنهاد می کنم.

وقتی صحبت از مطالعه برای امتحانات دبیرستان می شود، هیچ “بهترین” مکان برای مطالعه وجود ندارد که برای همه مفید باشد. برخی از دانش آموزان ترجیح می دهند به تنهایی در یک فضای آرام مطالعه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در یک محیط گروهی مشارکتی پیشرفت کنند. مهمترین عامل پیدا کردن مکانی است که به شما امکان می دهد تمرکز کنید و سازنده باشید. برخی از نمونه‌های مکان‌های مطالعه خوب می‌تواند شامل کتابخانه، یک کافی‌شاپ آرام یا یک اتاق مطالعه مشخص در خانه باشد. علاوه بر این، مهم است که هرگونه مزاحمتی مانند رسانه های اجتماعی یا تلویزیون را از بین ببرید و روتینی ایجاد کنید که برای شما مفید باشد.

در نهایت، یافتن بهترین مکان برای مطالعه مربوط به آزمون و خطا و کشف این است که چه چیزی برای سبک یادگیری فردی شما بهتر است.

کجا درس بخوانیم بهتر است؟

💥در مکانی که رفت و آمد زیاد است درس نخوانید. چون سریع حواستون پرت میشه و نمی تونید درست و حسابی تمرکز کنید.

💥اگر تو محل مطالعه تلویزیون یا کامپیوتر دارید، اونا رو به جای دیگه ای منتقل کنید. چون هم فضای اتاق بیشتر می شه و هم یه وقت وسوسه نمی شوید که از آن ها استفاده کنید.

💥در محیط مطالعه از همراه داشتن موبایل پرهیز کنید. اگه نمی تونید گوشی رو از خودتون جدا کنید ، موقعی که درس می خونید ، حتما خاموشش کنید.

💥 زودتر از موعد، محیط مطالعه رو ترک نکنید و به بودن در اون عادت کنید . چون هر بار که تو درس خوندن وقفه بندازید، ذهنتون تمرکزش رو از دست می ده و به همین راحتی بازده مطالعه کم می شه. به علاوه باید چند دقیقه ای رو هم صرف مرور کردن چیزهایی بکنید که قبلا خونده بودید.

💥 موقع درس خوندن نه دراز بکشید و نه راه برید. یک میز و صندلی مناسب برای درس خوندن در نظر بگیرید و خودتون رو بهش محدود کنید، چون با پشت میز نشستن ، تمرکز بیش تری خواهید داشت.

کجا درس بخوانیم

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

حتما ببینید

پاراگراف نویسی در زبان انگلیسی

پاراگراف نویسی در انگلیسی یکی از اصول مهم در مهارت نوشتن (رایتینگ) است. در آزمون‌های بین‌المللی نظیر آیلتس، تافل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!