خانه / امتحانات نهایی / چگونه امتحان زبان انگلیسی دهم را بیست بگیریم؟

چگونه امتحان زبان انگلیسی دهم را بیست بگیریم؟

درود به شما دانش آموزان و والدین عزیز پایه دهم 🌹

در این نوشته بررسی می کنیم که چگونه در امتحان زبان انگلیسی دهم بیست یا نمره کامل را بگیریم. با توجه به حجم و دشواری ناگهانی دروس دوره دوم متوسطه باید روش درست مطالعه، بهبود خروجی و ارتقا معدل را فراگرفت تا بعد ها مشکلی در قبولی بهترین رشته های دانشگاه های سراسری به وجود نیاید. باید بدانید که برترین دانش آموزان کسانی هستند که زودتر مطالعه جدی و هدف گذاری را انجام داده اند و برای موفقیت برنامه ریزی کرده اند.

متاسفانه والدین وقتی که فرزندشان به کلاس دوازدهم می رسد به فکر درس خواندن و قبولی در بهترین رشته ها می افتند که بسی اشتباه است و قابل جبران نیست. کاملا واضح است که همیشه کسی که زودتر شروع کرده و زمان بیشتری برای مطالعه داشته موفق تر عمل می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که از همین سال دهم برای دانش آموز خود برنامه داشته باشید و نقاط ضعف او را در دروس مختلف شناسایی کرده و به فکر حل مشکل باشیم.

با توجه به تغییرات زیاد در روش سنجش دانش آموزان، نهایی شدن امتحانات و بودجه بندی های جدید در درس زبان انگلیسی در پایه های مختلف، با بخش ها و چالش های مختلفی روبه‌رو هستیم و به باید طور مجزا آن را بررسی می‌کنیم.

واژگان

همانطور که در مقالات مختلف در وب سایت نوشتیم مشکل اصلی دانش آموزان، یادگیری و فراموش کردن ترجمه و معنی کلمات در زبان انگلیسی به دلیل فرار بودن آن ها می باشد. در ابتدا باید کتاب درسی را خط به خط ترجمه و تمرین کنید تا تسلط روی کلمات دهم و متون بیشتر شود.

کلمات دشوار و نا آشنا را با مارکر مشخص کنید تا آن ها متمایز شوند. کلمات نا آشنا را را با تصویر در اینترنت یا جمله سازی و رمز گذاری تمرین کنید تا یادگیری آن ها ساده تر شود. باید تکرار را در برنامه مطالعاتی هفتگی قرار دهید چون فقط در این حالت است که ذهن فکر میکند که این اطلاعات تکراری اهمیت دارند و آن ها را به حافظه می سپارد. نمونه سوالات امتحانی پایه دهم و شیوه طراحی آن ها را بررسی کنید تا نقاط ضعف خود در بخش واژگان را پیدا کنید.

جهت مشاهده فیلم آموزشی یادگیری واژگان روی تصویر زیر کلیک کنید.

کلاس های آنلاین و یادگیری واژگان دهم، یازدهم  ودوازدهم
روش های یادگیری واژگان

گرامر

کتاب دهم دارای چهار درس می باشد و هر درس سرفصل های گرامری جذابی به همراه تمرین دارد. باید این درس ها را ریشه ای یادگرفت و انواع تمرین برای هر درس را انجام داد تا تسلط روی آن کامل شود.

دیدن فیلم های آموزشی یا جستجو در صفحات اینترنت و حتی جزواتی که مفید باشند برای یادگیری آن ها بسیار کمک خواهند کرد. بررسی سوالات امتحانی درس به درس یا امتحانات خرداد ماه راهنمای شما در مورد انواع سوالات این بخش خواهد بود و نقاط ضعف را پیدا خواهید کرد. همچنین تمرین روی نمونه آزمون های شبیه ساز نهایی نیز برای رتبه برتر شدن و نمره عالی گرفتن بسیار مفید است.

آپارات، آیلتس، کلمات ناآشنا
کانال آپارات ما را دنبال کنید.

بخش شنیداری زبان انگلیسی دهم

در این بخش که اولین و مهم ترین چالش برای دانش آموزان است فایلی صوتی پخش می شود و دانش آموزان باید بتوانند به انواع سوالات این بخش پاسخ دهند. جهت اطلاعات بیشتر در داخل باکس سایت کلمه شنیداری را جستجو کرده و مقاله مفصلی در مورد راه کارهای موفقیت در این بخش را مطالعه کنید.

تمرین های کتاب درسی و کتاب کار

همانطور که می دانید کتاب های درسی با هدفی خاص تالیف می شوند و صد در صد معلم ها به روش طراحی سوال از این اهداف آگاهی دارند. از طرف دیگر تعدادی از سوالات برای دانش آموزان ضعیف باید دقیقا عین تمرینات کتاب درسی باشد تا بتوانند نمره قبولی را کسب کنند. بنابراین حل تمرین های کتاب درسی و کتاب کار را فراموش نکنید و اشکالات احتمالی را از معلم خود بپرسید.

نمونه سوالات امتحانی

بعد از یادگیری درس ها و سر فصل ها ی کتاب درسی و جزوات و رفع اشکال توسط اساتید نوبت به تمرین روی حداقل 5 نمونه سوال امتحانی است تا با روش طراحی سوالات و انواع آن ها آشنا شوید و سر جلسه دچار استرس نشوید. منابع مختلفی برای این موضوع وجود دارد. ما نیز جزوه ای را برای این منظور برای شما آماده کرده ایم.

زبان انگلیسی دهم
سوالات امتحانات نهایی پایه دهم

برای کسب بهترین نمره در امتحان دبیرستان انگلیسی، می توانید این نکات را دنبال کنید:

1. زود شروع کنید: هر چه زودتر آماده سازی امتحان خود را آغاز کنید تا زمان کافی برای مرور تمام مطالب داشته باشید.

2. به طور گسترده بخوانید: برای بهبود دایره لغات و مهارت های درک مطلب، متون مختلف مانند رمان، مقاله و مقاله بخوانید.

3. به طور منظم بنویسید: نوشتن انواع مختلف انشا و پاسخ به سوالات را تمرین کنید تا با قالب و سبک مورد انتظار در امتحان راحت باشید.

4. مقالات گذشته را مرور کنید: برگه های امتحان قبلی را مرور کنید و طرح نمره گذاری را مطالعه کنید تا بفهمید در امتحان از شما چه انتظاری می رود.

زبان انگلیسی دهم نوبت اول
نمونه سوالات زبان دهم نوبت اول

5. روی دستور زبان تمرکز کنید: مطمئن شوید که قواعد گرامری را به خوبی درک می کنید، زیرا این به شما کمک می کند از اشتباه در نوشتن و درک مطلب جلوگیری کنید.

6. به دنبال بازخورد باشید: از معلم یا معلم خود بخواهید کار شما را مرور کند و مواردی را که نیاز به بهبود دارند برجسته کند.

7. زمان خود را مدیریت کنید: تکنیک هایی را برای مدیریت موثر زمان خود در طول امتحان ایجاد کنید، مانند اختصاص زمان تعیین شده برای هر سوال.

به یاد داشته باشید، ثبات و تمرین کلید رسیدن به نتایج خوب است.

شب امتحان دهم، زبان انگلیسی دهم
نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی پایه دهم با پاسخ تشریحی
youtube logo 2
فیلم آموزشی درک مطلب ها در آزمون های انگلیسی

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

حتما ببینید

آزمون شبیه ساز تمرین کنید

در این مقاله با هم به بررسی فواید آزمون شبیه ساز برای ارتقا معدل می …

6 نظرات

  1. شیوا عدالت

    با تشکر از شما استاد عزیز و همکاران سوالات نوبت اول بسیار برای پشرفت قرزندم مفید بودند . خودم هم در کار او جهت تمرین ها و رفع اشکال استفاده کردم.

  2. با سلام استاد فراهانی کلاس های خصوصی هم برگزار می کنند؟

  3. امیر فضلی

    سلام و با تشکر از وب سایت خوب و کاربردی شما و نمونه سوالات امتحانی ترم اول, فرزند من نمره خوبی در درس زبان گرفت و با سوالات شما تمرین کردیم🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!