خانه / مکالمه انگلیسی / یادگیری مکالمه انگلیسی و چالش ها

یادگیری مکالمه انگلیسی و چالش ها

یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه انگلیسی اهمیت زیادی دارد. موفق بودن در یادگیری زبان دوم به عوامل زیادی از جمله: معلم، منابع آموزشی، روش تدریس و توانایی و سن دانش آموز بستگی دارد.

چرا برای صحبت کردن به زبان انگلیسی به چالش می‌خوریم؟

می خواهم به طور خلاصه به شما بگویم که برای یادگیری مکالمه انگلیسی ما نیاز به دو حالت ورود و خروج اطلاعات داریم. برای ورودی باید بخوانیم و گوش بدهیم و برای خروج اطلاعات باید حرف بزنیم و بنویسیم.

به طور معمول افراد دوست دارند تا خروجی داشته باشند و در واقع بتوانند صحبت کنند. اما زمانی که می خواهید یک جمله ساده را بگویید با وجود آنکه کلمات سختی در آن به کار نرفته است بسیار دشوار می شود.

دلایل این موضوع را می توان به صورت های زیر بیان کرد.

ورودی اطلاعات کافی ندارید.

برای آنکه ورودی شما خوب و مفید باشد و مکالمه روزمره زبان انگلیسی شما بهبود یابد، نیاز به مطالعه دارید. کتاب ها و منابع زبان زیادی بخوانید زیرا در جایی که افراد بومی و انگلیسی زبان وجود ندارد، صحبت کردن کمی دشوارتر می شود. برای آنکه بتوانید این موانع را از سر راه بردارید باید کتاب هایی که گفتار عامیانه، لهجه و سرعت در مکالمه را آموزش می دهد مطالعه کنید.

تلاش کنید تا بیشتر صحبت کنید.

افراد در زمان یادگیری بیشتر وقت خود را صرف نوشتن، خواندن و گوش دادن می کنند. در نهایت وقت کافی برای بخش گفتاری باقی نمی ماند. از سوی دیگر به دلیل کم صحبت کردن اعتماد به نفس پایینی دارند و به این شکل است که در زمان شروع به صحبت به چالش می خورند و کسی نیست که با او گفتگو کنند. تنها راه گذشتن از این مرحله هم صحبتی با فردی دیگر به زبان انگلیسی است و یا قرار گرفتن در محیط های انگلیسی زبان است.

آپارات، آیلتس، کلمات ناآشنا
کانال آپارات ما را دنبال کنید.

نباید در زمان صحبت کردن دچار استرس و ترس باشید.

زمانی که شروع به صحبت می کنید ترس از اینکه کسی متوجه منظور شما نشود به سراغ شما می آید. فکر می کنید اگر اشتباه صحبت کنید افراد شما را قضاوت می کنند این چیزها را کنار بگذارید. ریلکس باشید و به طور طبیعی صحبت کنید. از اینکه اشتباه صحبت کنید ترسی نداشته باشید.

با توجه به موارد بالا متوجه می شویم که چرا صحبت کردن سخت می شود. اگر قصد جدی برای پیشرفت دارید، باید تمرین کنید و صبر داشته باشید. برای رسیدن به این هدف روش هایی وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

باید از تکنولوژی های به روز استفاده کنیم.

امروزه تکنولوژی در تمام زمینه ها به ما کمک می کند و زندگی را راحت تر کرده است. برای آموزش مکالمات روزمره نیز می توانید از آن ها استفاده کنید. قطعا بدون کامپیوتر و اپلیکیشن های مختلف هم می شود به سطح نسبی در زبان برسید اما باید بدانیم که به کمک تکنولوژی می توان این روند را ساده تر کرد.

به طور مثال می توانید کلمه مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و روی گزینه speaking بزنید تا طریقه تلفظ صحیح کلمه را یاد بگیرید.

می توانید از اسکایپ یا زوم برای صحبت کردن با افراد انگلیسی زبان, دوستان و همکلاسی های استفاده کنید.

با رفتن به این سایت می توانید با افراد انگلیسی زبان یا با سایر زبان آموزان به صورت مستقیم و آنلاین گفتگو کنید. در آنجا مدرس زبان انگلیسی موضوعی مطرح می کند و افراد شرکت کننده نظر خود را گفته و با هم مکالمه می کنند. همانطور که چند روزی به صحبت کردن مشغول می شوید و ترس شما از صحبت کردن می ریزد خودتان متوجه تغییر زیادی در خود می شوید و آمادگی رفتن به سطح بعدی آموزش را دارید.

مورد بعدی که می خواهیم به شما معرفی کنیم و کمک زیادی به بالا بردن سطح مکالمه روزانه شما می کند دوره آموزش زبان انگلیسی برای سفر است. در این دوره 18 جلسه ای، با روزی نیم ساعت مطالعه می توانید توانایی نسبی برای مکالمات ساده تا متوسط را پیدا کنید و بارها مرور کنید تا ملکه ذهن شما شوند.

درمقالات بعدی برخی از جملاتی که در مکالمه روزمره به شما کمک می کند را با هم مرور می کنیم..

فیلم کوتاه در مورد یادگیری و چالش های مکالمه انگلیسی

خودم 4
یادگیری
کلاس های آنلاین آیلتس، سلپیپ و مکالمه با استاد فراهانی ( تماس با پشتیبانی )
youtube logo 2
نمونه فیلم آموزشی انگلیسی در سفر

درباره ادمین زبان انگلیسی

بیست و یک سال سابقه آموزشی, تالیف بیش از 28 عنوان کتاب رسمی و نوشتن 200 مقاله زبان انگلیسی سطوح مختلف.

حتما ببینید

دوره مکالمه انگلیسی

درود بی پایان بر دوستان و هموطنان عزیزم. تعداد زیادی هستند که برای یادگیری مکالمه انگلیسی هزینه‌ …

6 نظرات

  1. جالب بود تشکر میکنیم

  2. سلمان اعتباری

    انگیزه برا یادگیری نداریم چه کنیم

  3. امین سراوانی

    زبان خیلی فراره همیشه یادم میره کلماتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

youtube logo 2
صفحه یوتوب ما را دنبال کنید.
error: Content is protected !!